%75 Devlet Destekli Yalın Dönüşüm Projeleri

YALIN DÖNÜŞÜM PROJELERİNİZDE KOBILER İÇİN 1.000.000 TL, KOBI HARİCİ FİRMALAR İÇİN 500.000 TL OLAN TEYDEB DESTEKLERİNDEN YARARLANIN

Zorlaşan rekabet ortamında ülkemiz firmaları yeni stratejiler geliştirmekte, süreçlerini  iyileştirme adına yeni teknik ve uygulama arayışına girmektedirler. Kaliteyi yerinde üretmek, israfları tespit edip kaynakları gereksiz yere tüketen uygulamalardan kurtulmak ve sadece ürettikten sonra değil, aynı zamanda üretirken kazanmak arayışı içerisine girdiğimizde Japon tarzı üretim ve yönetim teknikleri katma değeri en yüksek uygulamalar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Şirket içi yeni bir yönetim kültürü oluşturmak ve iyileştirme faaliyetlerini dış destek almadan başlatmak üretim içerisinde gereksiz problemlere fazla vakit harcanmasına, tekniklerin yanlış uygulanmasına ve şirket içi dirençlerin oluşmasına neden olabilmektedir. Dış destek ile çalışmak ise yine firmalar açısından ek gider olarak görülmektedir.

Bu ek giderlerin ortadan kaldırılmasını, iyileştirme çalışmalarında kaynakların verimli kullanılmasını ve yönetim giderlerinin azaltılmasını sağlamak amacı ile Gemba Partner Kaizen Yönetim Danışmanlığı firmalarımıza, “Yalın Dönüşüm Projeleri” adı altında başlatacakları faaliyetlede KOBI’ler için üst limiti 1.000.000 TL, Kobi dışındaki firmalar için ise  500.000 TL olan ve destek oranları %60 – 75 arasında değişen Teydeb desteklerinden yararlanma imkanı sunmaktadır.

Destek kapsamında değerlendirilecek olan konular sadece Yalın üretim teknikleri (TPS) ve TPM ( Toplam Verimli Yönetim) uygulamaları ile ilgili olup,

vb gibi diğer proje giderleri destek kapsamına değerlendirilmekte ve desteğin ilk % 25 ‘lik dilimi proje başında verilmektedir. Bu destekle birlikte firmalarımızın iyileştirme çalışmaları için güçlü bir kaynak oluşturulmaktadır.

Destekler hakkında detaylı bilgi almak isteyen ve kendi firmalarında yerinde inceleme arzu eden firmalar aşağıdaki iletişim panelini kullanarak konu ile ilgili taleplerini tarafımıza iletebilirler.

[box style=”1″]

    Ad-Soyad (Gerekli)

    E-Posta Adresiniz (Gerekli)

    Konu (Gerekli)

    Mesajınız

    [/box]