Gemba Partner Yalın Dönüşüm Konferansı

 

Gemba Partner Yalın Yönetim ekibi, 04-06 Ekim 2013 tarihleri arasında İzmir Makine Mühendisleri odası tarafından düzenenlenen ” Yalın Dönüşüm ” temalı 6. Endüstri Mühendislik Bahar Konferanslarına uzmanlarımız Yamazaki Tetsuya ve Yavuz Tuğsuz ile katılmıştır.  Ayrıca, saha güçlendirme çalışmalarına öncülük ettiğimiz değerli müşterimiz Ark Pres Emniyet Kemerleri A.Ş  ‘den Yusuf Özkan Şahin’de  “Tek Parça Akışı” kaizen sunumu ile bu Yalın Dönüşüm konferansına destek vermiştir. 

Özellikle değerli uzmanımız Tetsuya Yamazaki’nin TPS ve Ohno Yaklaşımları konusu oldukça ilgi toplamıştır. Yamazaki Bey’in akabinde uzmanlarımızdan Yavuz Tuğsuz’un “Yönetimde Japon Modeli ” semineri yer almıştır. Yavuz Bey bu seminerde Japon Modeline geçiş yapmak isteyen firmalara, çalışanları motive etme ve kaynağı doğru kullanma yöntemlerini, geçiş süresince öncelik verillmesi, dikkat edilmesi gereken noktalar üzerinde durmuştur. 

Bizim açımızdan oldukça keyifli geçen bu organizasyonu gerçekleştiren değerli İzmir Makine Mühendisleri Odası yetkililerine teşekkürü bir borç biliriz. 

Gemba Partner Ekibi,