TPS / TPM Proje Yönetim Danışmanlığı

Operasyonel Mükemmelliğe Birlikte Adım Adım


TPS / TPM Proje Yönetim DanışmanlığıBugün değişim ve dönüşüm artık tüm organizasyonlar için bir zorunluluk olmuştur. Müşteri taleplerinin değişken olması faaliyette bulunulan pazarların da dinamikleşmesine neden olmaktadır. Bundan dolayı bu dinamizme ancak çevik bir şekilde cevap verebilen firmalar rakiplerine göre avantajlı bir konum elde edebilmektedir.

Geleceklerini planlayan ve çevikleşmeyi tüm organizasyonun en alt kademesine kadar indirebilen firmalar uzun dönemde var olacaklardır. TPS - Yalın Üretim ise günümüzde hala güncelliğini koruyan ve gelecek alt yapısını oluşturabilen tek sistem olarak tercih edilmektedir.

Gemba Partner uzmanları Japon Otomotiv Sanayisininde kazandığı tecrübelerini gene Japon tarzı olan TPS ve TPM uygulamaları ile tüm ülke sanayisi ve firmaları ile paylaşmaktadır.

Yalın dönüşüm projelerinde özellikle pratik uygulamalara ağırlık vererek hem şirketlerin gelişimini hemde insan kaynağının akılcı çözümlere ulaşmasını sağlayarak insan gelişimi sağlar.

Kültürel dönüşüm ve yönetim hizmetlerimiz saha odaklı çalışmalara dayandığından danışmanlıktan ziyade sahada aktif çözüm ortaklığı şeklinde ilerlemektedir.

Uygulama Projelerinin Çıktıları
TPS ' uygulamaları ile elde edilen çıktılar ise sektörde var olmak için müşteri memnuniyetini sağlayan ana misyon konularıdır.

Gemba Partner proje uyulamalarında proje başlangıç ve bitiş tarihine kadar bu ana misyonlar günlük olarak görsel olarak izlenir ayrıca yönetime raporlanır.

Odaklanılan Metrik Konuları :

  • Daha Kaliteli Ürünü
  • Daha Az Maliyetli Üretim
  • Daha Hızlı Üretim
  • Motivasyonu- Güvenliği Sağlanmış Üretim Koşulları ve Çalışan
  • Düşünebilen - Fikir Üretebilen, Sürekli Gelişen İnsan Kaynağı

TPM - Toplam Verimli YönetimJaponlar tarafından geliştirilen TPM önceleri fabrikanın toplam bakım faaliyetleri olarak uygulanmaya başlanmış fakat daha sonra katılımcı organizasyon faaliyetlerinin gelişmesi ile Toplam Verimli Yönetim ( Total Productive Management )olarak son şeklini almıştır.

Fabrika süreçlerindeki verimlilik, kalite, müşteri memnuniyeti sadece bir birimin sorumluluğunda değil, tüm organizasyon üyelerinin aktif katılımı ile gerçekleştirilmesi gerekir düşüncesi ile kurgulanan etkin bir yönetim sistemi aracıdır.

Daha hızlı, daha az maliyetli, daha kaliteli üretim için güvenilir ekipman oluşturma faaliyetleri olmazsa olmazdır. Bundan dolayı Yalın üretim ile birlikte uygulanan TPM faaliyetleri Yalın Üretim'in JIT tam zamanında prensibini hayata geçirmekteki en etkin stratejilerden birisidir.

Nasıl İlerlenir ?


Tps - Tpm gibi dönüşüm projeleri uzun soluklu kültürel değişim projeleridir. Proje takvimleri uygulama alanına, şirket yapısına göre 12-36 ay arası düzenlenmektedir.

Doğru bir proje planı oluşturabilmek ve uygulama yapılacak firmanın temel problemleri doğru tespit edebilmek için öncelikle bir süreç analiz çalışması yapılmaktadır. Süreç analizinde elde edilen veriler ışığında proje planı şekillenir. İlerlenecek kilometre taşları plan üstünde gösterilir. Proje başlangıcı itibari ile darboğaz analizlerinin yapılması ile plan son şeklini almaktadır.

Projelerde eğitim ve uygulamalar birlikte götürüldüğünden ayrıca bir eğitim hizmeti almaya bu noktada gerek yoktur.


Bilgi almak veya ön ziyaret talebinde bulunmak istiyorumTPS - TPM projeleri uzun dönemli bir yolcuk olduğundan en iyi bilgi alma yöntemi Gemba Partner uzmanlarını sahanıza çağırarak ön ziyaret talebinde bulunmak ve ücretsiz bir keşif destek almatır. Konu ile ilgili taleplerinizi telefon, mail veya aşağıdaki iletişim kutusu vasıtası ile iletebilirsiniz.
Kayıt Ol

Çalışmalarımız ile ilgili duyuruları takip etmek ve haberdar olmak için Email listemize Kayıt olabilirsiniz.