İnci Akü 5S & TPM Çalışmaları için Gemba Partner’ı Tercih etti.

Atölye yönetiminin olmazsa olmazı 5S faaliyetleri bir çok firma tarafından doğru algılanamamamış, iş ortamı temizliğini ve düzenini sağlama düşüncesinden öteye gidememiştir. Bundan dolayı uygulamalarda bir çok dirençle karşılaşılmakta, standardizasyonu koruma adına genel temizlik faaliyetleri yapılmaktadır.5S örnek

Aslında saha gelişimi ve güçlü atölye yönetimi için  5S en etkili enstrümandır. 5S Çalışmalarında sahanın temizliği ve düzeni amaç değil, faaliyetlerin doğru bir şekilde uygulanması ile ortaya çıkan sonuçlarıdır. Bundan dolayı aslında 5S için bir iş yapma metodudur diye biliriz.

İşte bu düşünce ile yola çıkan İNCİ AKÜ, 5S uygulamaları ile saha yönetiminin güçlendirilmesi ve TPM adımları ile motivasyonu yüksek iş yeri oluşturma amacı ile başladığı faaliyetlerinde Gemba Partner hizmetlerinden yararlanmayı tercih etti.

öncesi-sonrasi5S ile takım çalışmasının ve saha içi iletişimin güçlendirilmesine, problemlerin görselleştirilmesine, ekonomik çalışma modeline geçilmesine, arıza-hata-kaza’nın iş ortamından temizlenmesine, aksiyonların hızlı bir şekilde yerine getirilerek etkin saha yönetiminin gerçekleştirilmesine bir kez daha şahitlik etmiş olduk.

Sektörünün lideri İNCİ AKÜ ile gerçekleştirdiğimiz etkili çalışmalarımızın dönüşüm gerçekleştirmek isteyen diğer kuruluşlara da örnek olmasını dileriz.