“Japonya Kaizen Saha Çalışması” Neden Önemlidir?

Japonya’da gerçekleştirdiğimiz Kaizen Saha Çalışma Turlarının duyuruları gerek sosyal medyada gerekse haber bültenlerimizde faaliyetlerimizi takip eden kişilerle paylaşıldı.
EgitimPeki Japonya Kaizen Saha Çalışma Turu nedir ve neden katılmak gerekir?

[gap height=”5″]Genel Tanım 

Japonya Kaizen Saha Çalışma Turu: Japonya’da gerçekleştirdiğimiz TPS bir başka deyişle Yalın Üretim ve TPM üzerine gerçekleştirdiğimiz hem teorik hem pratik hem de bahsi geçen tekniklerin canlı uygulamalarını izleyebildiğimiz oldukça verimli eğitimlerdir.
Bu çalışmanın eğitim kısmı, Toyota Motor’da 40 yılı aşkın saha tecrübesine sahip, Taiichi OHNO’dan TPS ‘i öğrenmiş ve yine Toyota Motor Ana fabrikada TPS eğitmenliği yapmış değerli hocalar tarafından verilmektedir. Eğitim sırasındaki Japonca – Türkçe ve Türkçe Japonca tercümeler ise Gemba Partner tarafından sağlandığından eğitimde konu aktarımları noktasal atışlarla verilmektedir.

Önemi:

En başta her ne kadar firmalara gelecekte varacakları ideal durumu anlatsak dahi idrak etme konusunda tasvir etme ve canlandırmada bazı sıkıntılar yaşanmaktadır. İnsan duyduğundan veya okuduğundan ziyade gördüğünü çok daha rahat uygular bundan dolayı canlı örnekleri “Genchi Genbutsu” ilkesi ile incelemek daha faydalıdır.
Japonya’da eğitim almak Japonya’ya uçmak süre olarak hem uzun hem de maliyetli bir çalışma gibi gözüksede kazanılan bilgi ve kısa zamanda elde edilen tecrübe gerçek anlamda firmalara değer sağlıyor.
Net bir vizyona sahip her yöneticinin ekibi ile kesinle katılması gereken bir program olduğunu düşünüyorum.
II. Japonya Kaizen Saha Çalışma Tur’unda görüşmek üzere.