Karakuri Kaizen Uygulamalarımız Tubitak’tan Tam Destek Aldı

Karakuri-Özler2Özler Plastik ile birlikte yürüttüğümüz Yalın Dönüşüm Projesi kapsamında elde ettiğimiz yeni know-how ve uygulamalar için Teydeb 1501 desteklerine yaptığımız başvuru ilk aşamada tam onay alarak destek almaya hak kazanmıştır.
Karakuri Kaizen metodu ile üretim akışının iyileştirilmesi başlıklı projemizde operetaörün yapması gereken taşıma ve aktarma işlerini tamamen mekanik bir şekilde enerji kullanamadan CO2 salınımı azalatarak gerçekleştiren Karakuri besleme ekipmanları ile birlikte e-Kanban uygulaması, proseslere yenilik getiren ve süreçleri hızlandıran ekipmanların imalatı, poka-yoke ve andon uygulamaları yer almıştır.
Karakuri aparatlarının tasarımı ve imalatı tamamen Gemba Partner ve Özler Plastik teknik ekibi tarafından gerçekleştirilmiştir. Dosya hazırlanması ve Ar-Ge sunumu ITU Endüstri Mühendisliği hocalarından Doç Dr. Ufuk CEBECİ tarafından yapılmıştır.
Yaptığımız çalışma ile birlikte ülke sanayisinin gelişimine katkıda bulunma misyonumuzu gerçekleştirirken, çalışmamız bilimsel makale olarak hazırlanacağından ülkemizdeki bilimsel ve akademik çalışmalara da dolaylı yoldan destek olduk.
Çalışmalarımızı takip etmeye devam edin..

**Know how gizliliği açısından aparatların çalışma prensibi ve detayları görsellerine yer verilmemiştir.

Karakuri prensibini anlatan makalemizi okumak için tıklayınız.