5S Yönetimi

Yalın üretimin temel faaliyetlerinden birisi olan 5S, saha güçlendirme faaliyetlerinin başında gelir. Ülkemizde 5S için oluşan algı temizlik ve ortamı düzenleme yönünde olsada aslında 5S bu tanımdan çok daha fazlasıdır. Saha içinde bir çalışma kültürü oluşturmada, disiplini sağlama ve takım çalışmasını geliştirme konusunda oldukça etkili bir yöntemdir.
Doğru kurgulanmış 5S faaliyetleri sadece saha içindeki düzeni sağlamakla kalmaz, üretim, bakım, iş güvenliği, çevre gibi işletmenin rutin işleyişi içerisindeki bütün faaliyetlerinde sürdürülebilirliğini sağlar. Bu düşünceye istinaden Gemba Partner, 5S ‘i ayrı bir faaliyet olarak değil, günlük faaliyetlerin bir parçası olarak ele alır ve işletmelerin diğer faaliyetlerinden de verim alınmasını sağlayacak bir 5S sistemi kurulması yönünde çalışmalar yapar.
[gap height=”30″][separator headline=”h3″ title=”5S Uygulama Hizmetleri“]
5S kopya5S eğitimi sonrası, işletme personelleri ile birlikte  her bir adımın PDCA çevrimine göre sahada ve ofislerde yapılan uygulamalarıdır. Ekiplerin-sahaların belirlenmesi ile başlar, her bir adımın uygulanması ve en son iç denetim metodlarının oluşturulması – uygulanması ile birlikte son bulur. Sistem devamlılığı adına problem takip ve aksiyon sistemi ile desteklenir.

 

[gap height=”55″][separator headline=”h3″ title=”5S Eğitim Hizmeti“]

Atakan Zehir Gemba Partner

5S uygulamaları öncesi uygulama ekipleri ve yönetim kadroları ile yapılan teorik odaklama çalışmalarıdır. Eğitim içerisinde 5S faaliyet yönetimi, 5S adımları, Uygulama yöntemleri, Standardizasyon Yöntemleri, Vaka Analizleri gibi konulara değinilirken, Japonya’da gerçekleştirilen uygulama örneklerinin sergilendiği videolarla eğitim desteklenir.
5S eğitimlerimiz talep edildiği taktirde teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilebilmektedir.
[gap height=”40″][separator headline=”h3″ title=”5S Denetim Hizmeti“]

5S Audit - Gemba Partner

Bu hizmet 5S faaliyetlerine hiç başlamamış veya 5S faaliyetlerine henüz başlamış fakat uygulamadan tam sonuç alamamış işletmeler için mevcut durum ile ideal durum arasındaki farkın resmedildiği “Problem ve Aksiyonların tanımlandığı” hizmettir.
[gap height=”10″]Hizmet Sonucunda :
[gap height=”30″]
İletişim formunu kullanarak 5S çalışmaları ile ilgili detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.
[box style=”1″]

    Ad-Soyad (Gerekli)

    E-Posta Adresiniz (Gerekli)

    Konu (Gerekli)

    Mesajınız

    [/box]