Gemba Partner TPS Dojo: Uygulamalı Eğitim Alanı

Dojo aslında uzak doğu spor müsabakalarının yapıldığı alanlara verilen addır. Müsabakalar Dojo’da gerçekleştiğinden antremanlar da yine bu alanlarda gerçekleşir.

Uzak doğu sporlarındaki bu felsefe ile yola çıkan Japon üretim firmaları, üretim fabrika ortamında gerçekleşiyorsa üretim eğitimleri de sınıf ortamlarında değil, üretimi simüle eden ve üretim şartlarını birebir sunan uygulamalı eğitim alanlarında gerçekleşmeli düşüncesi ile uygulamalı eğitim alanları yani Üretim Dojo’ları kurmuşlardır. (bknz. Japonya Kaizen Turu)

Japonya’da oldukça yaygın olan uygulamalı eğitim atölyesi Dojo modelini Gemba Partner olarak Türkiye’de ilk defa hayata geçirerek Türk Sanayi firmalarının hizmetine sunuyoruz.

Uygulamalı eğitim atölyemizde katılımcıların yalın üretim tekniklerini teorik olarak değil
gerçek anlamda uygulayarak “Kaizeni” tecrübe ederek öğrenmelerini ve öğrendikleri konuları da kendi çalıştıkları firmalardaki çalışma arkadaşlarına öğretebilmelerini amaçlıyoruz.

Dojo eğtimlerinde Mavi Yakalı Liderler veya lider adayları, Saha Mühendisleri ve Saha Yöneticileri için olmak üzere toplamda 3 farklı eğitim programı bulunmaktadır.

Öncelikli olarak devreye girecek olan TPS Dojo  Uygulamalı Yalın Üretim Eğitim Programımızda katılımcılar ;

 

Öğreneceklerdir.  [/box]

Uygulamalı eğitimlerimiz  için katılımcı alt limiti olmayıp, ( En Fazla 15) genel katılıma açık ve firmalara özel olarak iki ayrı şekilde organize edilecektir. Eğitim tarihleri rezervasyon müsaitliğine göre katılımcıların talep ettikleri tarihlerde belirlenecektir.

Özellikle ekip olarak gelecek firmalar Yalın hücre yapısında öğrenecekleri metotları kendi firmalarında yeni fırsatlara çevirerek firma gelişimini hızlandırabilecektir.

TPS Dojo Eğitimimizde görüşmek üzere.

TPS Dojo – Uygulamalı Yalın Üretim eğitim çalışmamıza katılmak için aşağıdaki iletişim kutusundan rezervasyon talebinde bulunabilirsiniz. 

    Ad-Soyad (Gerekli)

    E-Posta Adresiniz (Gerekli)

    Konu (Gerekli)

    Mesajınız